Aktualności

Impreza turystyczna „Witaj Przygodo!”

Dodano: 12/10/2015

Wzięło w niej udział 56 osób z trzech powiatów województwa łódzkiego, w tym 36 niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności oraz 20 pełnosprawnych opiekunów, w tym rodziców i członków Stowarzyszenia.

            Ośrodek położony jest w malowniczym terenie pośród lasów. Głazy przywitały nas pięknym słońcem. Choć były to mroźne dni atmosfera imprezy była bardzo gorąca, przepełniona wieloma atrakcjami. W trakcie pobytu zaoferowano bogaty program zajęć sportowo-rekreacyjnych, w tym dyskoteki, biesiadę przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków, zajęcia świetlicowe (bilard, tenis stołowy, cymbergaj, piłkarzyki).Umożliwiono korzystanie z sali gimnastycznej, sprzętu sportowego, terenów sportowych ( plac zabaw ). Zachęcono do rekreacji nad zalewem. Ponadto zapewniono niepełnosprawnym uczestnikom zajęcia terapeutyczne w tym hipoterapię, dogoterapię, muzykoterapię, arteterapię. Dodatkową atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był niesamowity pokaz iluzjonisty z udziałem zwierząt. Na pamiątkę niepełnosprawni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz płyty CD ze zdjęciami obrazującymi ich pobyt. Tak szeroka oferta umożliwiła niepełnosprawnym uczestnikom przeżycie wspaniałej turystycznej przygody w towarzystwie rówieśników i zaprzyjaźnionych osób w malowniczym  terenie. Była dostosowana do potrzeb i możliwości psychofizycznych osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Pozwoliła niepełnosprawnym na aktywne spędzanie czasu wolnego. Ułatwiła nawiązanie konstruktywnych relacji rówieśniczych, stymulację zaburzonych funkcji, rozwijanie własnych umiejętności artystycznych i sportowych. Przyczyniła się do podwyższenia poczucia wartości i lepszej adaptacji społecznej.

Pobyt w specjalistycznym ośrodku w Głazie poprawił kondycję fizyczną i psychiczną uczestników imprezy. Sprzyjał wieloaspektowemu poznawaniu świata, co jest tak ważne w terapii osób niepełnosprawnych. Opiekunom zaś pozwolił na obserwację swoich podopiecznych w różnych rolach społecznych oraz umożliwił wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Impreza stała się wspaniałą turystyczną przygodą, z której zostaną wspaniałe wspomnienia.

 

 

 

                                                                 Koordynator projektu

                                                                 Aleksandra Balcerak

 

 

 

 

Wstecz
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.