Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dodano: 31/03/2015

Obchody tego Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

W swoim przesłaniu z 2 kwietnia 2012 sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślił, że:
Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Z okazji tego święta wszystkim rodzicom, opiekunom, rodzinom i samym osobom autystycznym życzymy miłości, cierpliwości, zrozumienia, wsparcia, przyjaźni, akceptacji i wszystkiego tego, czego im potrzeba w codziennym zmaganiu się z czasami trudną rzeczywistością.

W imieniu wszystkich członków i podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin Dzieci Specjalnej Troski w Koluszkach
Aneta Szymańska-Klepacz
psycholog

Wstecz
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.