Aktualności

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO Dodano: 15/09/2014

12 września 2014 r. członkowie Stowarzyszenia Rodzin Dzieci Specjalnej Troski wraz ze swoimi dziećmi i uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach wzięli udział w wycieczce do łódzkiego ZOO. Dzieciom podobały się szczególnie: żyrafy, słoń oraz różnokolorowe egzotyczne rybki.
 Oprócz tego uczestnicy wycieczki mieli szansę obejrzenia stoiska edukacyjnego n.t. korzyści wynikających z hodowli pszczół. Specjaliści prezentowali żywe pszczoły umieszczone w specjalnej gablocie, sposób ich oznaczania, tajniki hodowli. Podczas prezentacji była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów i zakupu produktów z pszczelego wosku.
Po wrażeniach w ZOO, którym towarzyszyła piękna aura pogodowa wszyscy udali się na smaczny poczęstunek do McDonald przy Manufakturze.
Te przeżycia oprócz walorów edukacyjnych, sprzyjały wzajemnej integracji oraz rozwojowi umiejętności społecznych dzieci specjalnej troski.
Wszyscy powrócili do Koluszek w dobrych humorach i wyrazili chęć uczestniczenia w podobnych inicjatywach, organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci Specjalnej Troski.
                            Opr.A.Szymczyk

Wstecz
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.