Aktualności

Trwa projekt RCPS

Trwa  projekt RCPS Dodano: 20/10/2014

Warsztaty rękodzieła, które rozpoczęły się w maju br. zakończą się w grudniu podczas integracyjnego świątecznego spotkania. Celem projektu jest nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych poprzez projektowanie i wykonywanie form użytkowych i dekoracyjnych. Zajęcia prowadzone są w dwóch 6-osobowych grupach pełnoletnich podopiecznych Stowarzyszenia posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, głównie uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i jej absolwentów. Przyjazna, życzliwa atmosfera budowana przez specjalistów prowadzących zajęcia oraz ciekawe techniki pracy sprawiają, że prowadzone warsztaty rękodzieła cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. Oprócz znanych technik jak malowanie czy rysowanie prowadzący zajęcia inspirują podopiecznych do wykonywania czegoś innego, nowego, a jednocześnie twórczego i użytecznego.
Na dotychczasowych zajęciach uczestnicy wykonali broszki techniką filcowania na sucho, filcowania na mokro - wakacyjne obrazki, rzeźbili anioły w glinie samoutwardzalnej, wykonywali odlewy świec z zapachowej parafiny oraz poznali technikę zdobienia przedmiotów użytkowych – decoupage. Prowadzący zajęcia zwracają uwagę, by każdy uczestnik mógł wykazać się swoją kreatywnością, a także by potrafił łączyć różne materiały przy wykorzystaniu i doskonaleniu zdolności manualnych.
Prowadzone zajęcia dają szansę osobom niepełnosprawnym na podniesienie umiejętności w zakresie sztuki rękodzielniczej, czasową zmianę otoczenia, wymianę doświadczeń oraz zawarcie nowych znajomości.
Mamy nadzieję, że spotkanie z twórczością rękodzielniczą ludzi niepełnosprawnych dla wielu osób stanie się pierwszym krokiem do lepszego zrozumienia i otwarcia się wobec ich problemów i potrzeb.
Zdjęcia z warsztatów oraz wykonane podczas nich prace można obejrzeć w galerii.

 

Koordynator projektu

Aleksandra Balcerak

Wstecz
Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje
o wydarzeniach subskrybuj newsletter.