Aktualności

Udział w Orszaku Trzech Króli

Dodano: 22/01/2018

Orszak rozpoczął się uroczystą Eucharystią w kościele pw. Św.Katarzyny Aleksandryjskiej. Po Mszy został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Tuż przed wyruszeniem kolędowego korowodu wystąpili podopieczni ze Stowarzyszenia Rodzin Dzieci Specjalnej Troski i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach z przedstawieniem jasełkowym „Niebiańska interwencja”, które opowiadało o perypetiach niedowiarka chłopca Arka, który dzięki anielskiej interwencji przemienia swoje serce i głosi prawdę o Bożym Narodzeniu. Wszystkim spodobały się zaprezentowane jasełka, co wyrażono gromkimi brawami.
Następnie z kolędowym śpiewem na ustach wyruszył barwny orszak ulicami naszego miasta do kościoła pw. NPNMP, gdzie na wszystkich czekał ciepły bigos, gorąca herbata i rozpalone ognisko. Atmosfera ta sprzyjała dalszemu śpiewaniu kolęd, zacieśnieniu więzi, refleksji nad pięknem tradycji Bożego Narodzenia.
Cieszymy się, że nasi podopieczni przyczynili się do organizacji Orszaku Trzech Króli, prezentując swoje umiejętności artystyczne, pokazując, że osoby niepełnosprawne też mają swoje miejsce w społeczeństwie.

Wstecz