Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny

Dodano: 06/10/2017

W niedzielę 25.06.2017 r. w naszym mieście odbył się IV koluszkowski Marsz dla Życia i Rodziny. Nie zabrakło również na nim przedstawicieli naszego Stowarzyszenia. Tematem przewodnim tej akcji było hasło „Czas na rodzinę”. Marsz rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. NPNMP w Koluszkach, po której wyruszono w kolorowym korowodzie do kościoła pw. Św. Katarzyny. Tam wręczono nagrody losowe za udział w marszu oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym o tematyce rodzinnej dla uczniów placówek oświatowych. W kategorii osób niepełnosprawnych I miejsce zajęła Patrycja Kwapich, II miejsce Patrycja Kobus i III miejsce Julita Kruś. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Łodzi i Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Następnym punktem programu był występ gwiazdy festynu tj. dziecięcego zespołu muzycznego przy Mocnych w Duchu z Łodzi oraz przegląd artystyczny „Czas na rodzinę”, podczas którego wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół naszej gminy. Wśród tych placówek wystąpił teatr „Tacy sami”, w skład którego wchodzą uczniowie SOSW i podopieczni Stowarzyszenia Rodzin Dzieci Specjalnej Troski w Koluszkach. Nasi aktorzy przygotowali pod opieką p.I. Jasiaczek i p.A. Szymczyk przedstawienie „Dar rzeki Fly”, którego głównym przesłaniem było hasło „W życiu najważniejsza jest miłość…”.
Występy małych i większych artystów na scenie budziły zainteresowanie wielu osób, ale nie były to jedyne atrakcje Festynu. Można było malować również na stretchu lub wziąć udział w warsztatach plastycznych. Dużą popularnością cieszyły się także rodzinne konkursy sportowe, gdzie za udział w zabawie mali uczestnicy mogli otrzymać drobną nagrodę. Najmłodsi oblegali stoisko malowania twarzy. Ogromne zainteresowanie wzbudzała także możliwość przejazdu bryczką konną oraz nowoczesny traktor, który przyciągał uwagę nie tylko chłopców, ale także statecznych panów. Ci, których interesowały pojazdy mogli wsiąść do bojowego wozu strażackiego, policyjnego radiowozu lub do odnowionego parowozu, przy którym można było sobie zrobić zdjęcie w kolejarskiej czapce. Dla tych, którzy potrzebowali nie tylko coś dla ducha, ale i dla ciała, przygotowano przepyszne ciasta i babeczki, chleb ze smalcem wg staropolskiego przepisu, kiełbasę i kaszankę z grilla oraz popcorn i watę cukrową.
Wszystkie te atrakcje tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny miały pomóc w zabawie i świętowaniu czasu spędzonego wspólnie z rodziną. Ważnym aspektem tej akcji było zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, chore i ich rodziny, które należy wspierać, traktować z godnością i szacunkiem. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom naszego Stowarzyszenia za udział w tej imprezie i wspieranie naszych aktorów podczas występów artystycznych.
„Czas na rodzinę” to nie tylko hasło marszu, ale motto przewodnie dla nas wszystkich, dlatego starajmy się je jak najczęściej wcielać w nasze życie.

Wstecz